Kontakta givarservice om du vill ge en gåva eller minnesgåva, har frågor kring autogiro, adressändringar, inbetalningar.

Öppettider

Måndag – torsdag: 09:00 – 16:00; fredag stängt
Lunchstängt varje dag: 12:00-13:00

Ring Givarservice

020-523 523

Anna Hemlin

Generalsekreterare

anna.hemlin@hjarnfonden.se
073-051 75 54

Patrick Larsson

Patrick Larsson

Administrativ chef

patrick.larsson@hjarnfonden.se
070-734 19 83

Tommy Sollén

Tommy Sollén

Insamlingschef

tommy.sollen@hjarnfonden.se
073-941 44 66

Maria Sjöstrand

Marknads-och kommunikationschef

maria.sjostrand@hjarnfonden.se
070-954 63 14

Sophie Ternheim

Sophie Ternheim

Press- och marknadsansvarig

sophie.ternheim@hjarnfonden.se
073-092 63 00

Fredrik Gejrot

Projektledare insamling

fredrik.gejrot@hjarnfonden.se
076-136 02 01

Eva Lagercrantz

Projektledare - Ansvarig stora donationer, donatorsrelationer, stiftelser och testamenten

eva.lagercrantz@hjarnfonden.se
070-954 63 47

Anna Ökvist

Anna Ökvist

Neurovetenskapligt sakkunnig och ansvarig för public affairs


Emelie Bäckelin

Community Manager, Skribent och redaktör digitala medier (föräldraledig tom jan 2020)

emelie.backelin@hjarnfonden.se
076-786 07 60

Emma Cajander

Community Manager (vikariat)

emma.cajander@hjarnfonden.se
076-786 07 60

Ragnhild Ahlgren

Skribent och redaktör digitala medier

ragnhild.ahlgren@hjarnfonden.se
073-852 73 45

Karin Haglind

Social media Manager

karin.haglind@hjarnfonden.se
070-954 60 13

Håkan Färje

Teknisk projektledare

hakan.farje@hjarnfonden.se
073-429 62 03

Maria Rogell

Ansvarig forskningsstöd (föräldraledig)

forskningsstod@hjarnfonden.se
072-214 04 48

Marie Åberg

Marie Åberg

Marknadskoordinator

marie.aberg@hjarnfonden.se
073-933 38 77

Marikka Knappertsbusch

Marikka Knappertsbusch

Testamenteshandläggare

testamente@hjarnfonden.se
072-214 12 21

Annika Lindahl

Ekonomiansvarig

ekonomi@hjarnfonden.se
070-253 94 32

Michaela Kings

Givarservice (tjänstledig)

givarservice@hjarnfonden.se
020-523 523

Kenny Ståhl

Ansvarig forskningsstöd/IT-Ansvarig

forskningsstod@hjarnfonden.se
072-214 04 48

Camilla Torelm

Camilla Bjuvgård

Givarservice

givarservice@hjarnfonden.se
020-523 523

Niclas Petersson

Niclas Petersson

Givarservice

givarservice@hjarnfonden.se
020-523 523

Maria Lindström

Givarservice (vikariat)

givarservice@hjarnfonden.se
020-523 523

Engagera dig redan idag