Kontakta givarservice om du vill ge en gåva eller minnesgåva, har frågor kring autogiro, adressändringar, inbetalningar.

Öppettider

Måndag – torsdag: 09:00 – 16:00; fredag stängt
Lunchstängt varje dag: 12:00-13:00

Ring Givarservice

020-523 523

Anna Hemlin

Generalsekreterare

anna.hemlin@hjarnfonden.se
073-051 75 54

Patrick Larsson

Administrativ chef

patrick.larsson@hjarnfonden.se
070-734 19 83

Tommy Sollén

Insamlingschef

tommy.sollen@hjarnfonden.se
073-941 44 66

Sophie Ternheim

Press- och marknadsansvarig

sophie.ternheim@hjarnfonden.se
073-092 63 00

Fredrik Gejrot

Projektledare insamling

fredrik.gejrot@hjarnfonden.se
076-136 02 01

Eva Lagercrantz

Projektledare - Ansvarig donatorsrelationer

eva.lagercrantz@hjarnfonden.se
070-954 63 47

Anna Ökvist

Medicinsk sakkunnig och ansvarig för public affairs

anna.okvist@hjarnfonden.se
070-954 63 57

Emelie Hedegärd

Skribent och redaktör digitala medier, Ansvarig Egen insamling

emelie.hedegard@hjarnfonden.se
076-786 07 60

Ragnhild Ahlgren

Skribent och redaktör digitala medier

ragnhild.ahlgren@hjarnfonden.se
073-852 73 45

Maria Rogell

Ansvarig forskningsstöd

forskningsstod@hjarnfonden.se
072-214 04 48

Marie Åberg

Marknadskoordinator

marie.aberg@hjarnfonden.se
070-954 63 25

Marikka Knappertsbusch

Testamenteshandläggare

testamente@hjarnfonden.se
072-214 12 21

Mimi Westerlund

Projektledare

mimi.westerlund@hjarnfonden.se
070-954 24 36

Katarina Krzyzinska

Ansvarig CRM

katarina.krzyzinska@hjarnfonden.se
070-601 47 64

Annika Lindahl

Ekonomiansvarig

ekonomi@hjarnfonden.se
070-253 94 32

Michaela Kings

Givarservice

givarservice@hjarnfonden.se
020-523 523

Camilla Torelm

Givarservice

givarservice@hjarnfonden.se
020-523 523

Engagera dig redan idag

Stöd forskningen

Ge en gåva

Starta en insamling

Starta