Kontakta givarservice om du vill ge en gåva eller minnesgåva, har frågor kring autogiro, adressändringar, inbetalningar.

Öppettider

Måndag – torsdag: 09:00 – 16:00; fredag stängt
Lunchstängt varje dag: 12:00-13:00

Ring Givarservice

020-523 523

Anna Hemlin

Generalsekreterare, tf chef på avdelningen forskning och samhälle

anna.hemlin@hjarnfonden.se
020-523 523

Patrick Larsson

Patrick Larsson

Administrativ chef

patrick.larsson@hjarnfonden.se
076-879 74 56

Tommy Sollén

Tommy Sollén

Insamlingschef

tommy.sollen@hjarnfonden.se
073-941 44 66

Karl Skoog

Marknads-och kommunikationschef

karl.skoog@hjarnfonden.se
070-619 10 00

Maria Prigorowsky

Ansvarig Public Affairs

maria.prigorowsky@hjarnfonden.se
073-261 48 54

Anna Ökvist

Anna Ökvist

Neurovetenskapligt sakkunnig och ansvarig för public affairs

anna.okvist@hjarnfonden.se
070-954 63 57

Sophie Ternheim

Sophie Ternheim

Eventansvarig

sophie.ternheim@hjarnfonden.se
073-092 63 00

Eva Lagercrantz

Projektledare - Ansvarig stora donationer, stiftelser och testamenten

eva.lagercrantz@hjarnfonden.se
070-954 63 47

Marikka Knappertsbusch

Marikka Knappertsbusch

Testamenteshandläggare

testamente@hjarnfonden.se
072-214 12 21

Emelie Bäckelin

Ansvarig för privata insamlingar

emelie.backelin@hjarnfonden.se
073-261 48 24

Emma Cajander

Företagssamarbeten

emma.cajander@hjarnfonden.se
076-786 07 60

Martina Fjellsson Draoui

PR & Press Manager

martina.fjellson@hjarnfonden.se
072-186 77 38

Ragnhild Ahlgren

Skribent och redaktör digitala medier

ragnhild.ahlgren@hjarnfonden.se
073-852 73 45

Karin Haglind

Social media Manager

karin.haglind@hjarnfonden.se
070-954 60 13

Ia Appelberg

Marketing automation specialist

ia.appelberg@hjarnfonden.se
073-508 42 05

Anna Lääkkö

Performance Marketing & Growth Manager

anna.laakko@hjarnfonden.se
073-925 90 80

Marie Åberg

Marie Åberg

Projektledare

marie.aberg@hjarnfonden.se
073-933 38 77

Kenny Ståhl

IT-Ansvarig

kenny.stahl@hjarnfonden.se
072-198 88 00

Karin Uhlén

Ansvarig för forskningsstöd

karin.uhlen@hjarnfonden.se
072-214 04 48

Michaela Kings

Givarservice

givarservice@hjarnfonden.se
020-523 523

Camilla Torelm

Camilla Bjuvgård

Givarservice

givarservice@hjarnfonden.se
020-523 523

Niclas Petersson

Niclas Petersson

Givarservice

givarservice@hjarnfonden.se
020-523 523

Lisa Kopp

Lisa Kopp

Projektledare

lisa.kopp@hjarnfonden.se
070-954 24 36

Engagera dig redan idag