Kontakta givarservice om du vill ge en gåva eller minnesgåva, har frågor kring autogiro, adressändringar, inbetalningar.

Öppettider

Måndag – torsdag: 09:00 – 16:00; fredag stängt
Lunchstängt varje dag: 12:00-13:00

Ring Givarservice

020-523 523

Anna Hemlin

Generalsekreterare

anna.hemlin@hjarnfonden.se
073-051 75 54

Patrick Larsson

Patrick Larsson

Administrativ chef

patrick.larsson@hjarnfonden.se
070-734 19 83

Tommy Sollén

Tommy Sollén

Insamlingschef

tommy.sollen@hjarnfonden.se
073-941 44 66

Karl Skoog

Marknads-och kommunikationschef

karl.skoog@hjarnfonden.se
070-619 10 00

Maria Prigorowsky

Samhällschef

maria.prigorowsky@hjarnfonden.se
073-261 48 54

Anna Ökvist

Anna Ökvist

Neurovetenskapligt sakkunnig och ansvarig för public affairs

anna.okvist@hjarnfonden.se
070-954 63 57

Sophie Ternheim

Sophie Ternheim

Press- och marknadsansvarig

sophie.ternheim@hjarnfonden.se
073-092 63 00

Fredrik Gejrot, Hjärnfonden

Fredrik Gejrot

Projektledare insamling

fredrik.gejrot@hjarnfonden.se
076-136 02 01

Annika Lindahl

Ekonomiansvarig

ekonomi@hjarnfonden.se
070-253 94 32

Eva Lagercrantz

Projektledare - Ansvarig stora donationer, stiftelser och testamenten

eva.lagercrantz@hjarnfonden.se
070-954 63 47

Marikka Knappertsbusch

Marikka Knappertsbusch

Testamenteshandläggare

testamente@hjarnfonden.se
072-214 12 21

Emelie Bäckelin

Community Manager

emelie.backelin@hjarnfonden.se
073-261 48 24

Emma Cajander

Företagssamarbeten

emma.cajander@hjarnfonden.se
076-786 07 60

Ragnhild Ahlgren

Skribent och redaktör digitala medier

ragnhild.ahlgren@hjarnfonden.se
073-852 73 45

Karin Haglind

Social media Manager

karin.haglind@hjarnfonden.se
070-954 60 13

Håkan Färje

Håkan Färje

Teknisk projektledare

hakan.farje@hjarnfonden.se
073-429 62 03

Maria Rogell

Ansvarig forskningsstöd

forskningsstod@hjarnfonden.se
072-214 04 48

Marie Åberg

Marie Åberg

Projektledare

marie.aberg@hjarnfonden.se
073-933 38 77

Kenny Ståhl

IT-Ansvarig

kenny.stahl@hjarnfonden.se
072-198 88 00

Michaela Kings

Givarservice

givarservice@hjarnfonden.se
020-523 523

Camilla Torelm

Camilla Bjuvgård

Givarservice

givarservice@hjarnfonden.se
020-523 523

Niclas Petersson

Niclas Petersson

Givarservice

givarservice@hjarnfonden.se
020-523 523

Maria Lindström

Givarservice (vikariat)

givarservice@hjarnfonden.se
020-523 523

Lisa Kopp

Lisa Kopp

Projektledare

lisa.kopp@hjarnfonden.se
070-954 24 36

Engagera dig redan idag