Kontakta givarservice om du vill ge en gåva eller minnesgåva, har frågor kring autogiro, adressändringar, inbetalningar.

ÖppettiderMåndag – torsdag: 09:00 – 16:00; fredag stängt
Lunchstängt varje dag: 12:00-13:00

Ring Givarservice

020-523 523 Maila oss

Anna Hemlin

Generalsekreterare

anna.hemlin@hjarnfonden.se
020-523 523

Katarina Kristensson

Verksamhetschef

katarina.kristensson@hjarnfonden.se
08-40 60 800

Tommy Sollén

Insamlingschef små gåvor

tommy.sollen@hjarnfonden.se
073-941 44 66

Mikael Färjsjö

Insamlingschef stora gåvor & företagssamarbeten

mikael.farjsjo@hjarnfonden.se
070-954 63 47

Karl Skoog

Marknads-och kommunikationschef

karl.skoog@hjarnfonden.se
070-619 10 00

Joakim Ramsberg

Forsknings-och Samhällschef

joakim.ramsberg@hjarnfonden.se
08-40 60 800

Anna Ökvist

Vetenskaplig sakkunnig

anna.okvist@hjarnfonden.se
070-954 63 57

Ragnhild Ahlgren

Vetenskaplig sakkunnig och vetenskapsskribent

ragnhild.ahlgren@hjarnfonden.se
073-852 73 45

Marikka Knappertsbusch

Testamenteshandläggare

testamente@hjarnfonden.se
072-214 12 21

Kenny Ståhl

IT-Ansvarig

kenny.stahl@hjarnfonden.se
072-198 88 00

Karin Uhlén

Ansvarig för forskningsstöd

karin.uhlen@hjarnfonden.se
072-214 04 48

Michaela Kings

Givarservice

givarservice@hjarnfonden.se
020-523 523

Niclas Petersson

Givarservice

givarservice@hjarnfonden.se
020-523 523

Camilla Bjuvgård

Givarservice

givarservice@hjarnfonden.se
020-523 523

Oskar Peterson

Projektledare insamling

oskar.peterson@hjarnfonden.se
072-184 05 60

Emelie Bäckelin

Ansvarig för privata insamlingar

emelie.backelin@hjarnfonden.se
073-261 48 24

Emma Cajander

Företagssamarbeten

emma.cajander@hjarnfonden.se
076-786 07 60

Marie Åberg

Projektledare

marie.aberg@hjarnfonden.se
073-933 38 77

Sophie Ternheim

Eventansvarig

sophie.ternheim@hjarnfonden.se
073-092 63 00

Elias Lividikos

Kreativ produktionsledare

elias.lividikos@hjarnfonden.se
08-40 60 800

Benjamin Hasselgren-Hallén

Teknisk projektledare

benjamin.hasselgren-hallen@hjarnfonden.se
070-954 60 13

Martina Fjellsson Draoui

PR & Press Manager

martina.fjellsson@hjarnfonden.se
072-186 77 38

Anna Lääkkö

Performance Marketing & Growth Manager

anna.laakko@hjarnfonden.se
073-925 90 80

Linda Söderström

CRM Manager

linda.soderstrom@hjarnfonden.se
073-429 62 03

Lisa Kopp

Projektledare

lisa.kopp@hjarnfonden.se
070-954 24 36

Erik Hagström

Product Owner Web

erik.hagstrom@hjarnfonden.se
073-50 54 433